tecnoloxia.org

Tecnoloxía na Educación Secundaria

Open Source Hardware na OSHWDem

Este sábado 5 de novembro hai unha nova cita para as amantes de electrónica, a robótica e o Open Hardware en xeral: OSHWDem (Open Source HardWare Demonstration), unha feira con filosofía BarCamp sobre tecnoloxías libres organizada por BricoLabs e que se celebrará museo Domus de A Coruña.

oshwdem2016

Haberá unha exposición con máis de 30 proxectos libres confirmados, múltiples competicións de robótica e interesantes obradoiros do máis variado (Impresión 3D, electrónica, programación, etc.)

Tes máis información na web de OSHWDem.…

Maker Faire Galicia

Se aínda non tendes plan para esta fin de semana, unha boa opción tédela no Maker Faire Galicia, que terá lugar no Pazo de Congresos de Santiago de Compostela os días 1 e 2 de outubro.

Esta feira Maker será escaparate dunha chea de proxectos de todo tipo (robótica, impresión 3D, electrónica, arte, etc.) e contará con obradoiros, charlas, debates, espectáculos, música e actividades para todos os públicos.

Botádelle unha ollada á web do evento e ao programa e animádevos a ir.

makerfairegalicia

XV Xornadas de Tecnoloxía de Galicia

Apetega_15XornTecn_Cartel_peqO profesorado de tecnoloxía temos a nosa cita anual nas XV Xornadas de Tecnoloxía de Galicia que organiza APETEGA. Esta edición terá lugar no IES Indalecio Pérez Tizón de Tui os días 27 e 28 de maio.

O programa de obradoiros das xornadas é do máis completo: Arduíno,  deseño e impresión 3D, música electrónica, robótica,  “cacharreo”, Scratch, App Inventor, Cinemagraph, deseño web, html5, pneumática, etc.

Tamén haberá visitas o venres pola mañá, asemblea da asociación e distendidos espazos de xantar-debate nos que arranxaremos a educación deste país.

A inscrición debe realizarse a través deste formulario antes do 23 de maio. É de balde para socios/as de APETEGA e 60€ para o resto.

Animádevos a participar!

Máis información en APETEGA

Programa da II Competición de robots da EEI

Este venres 29 iremos á II Competición de Robots da Escola de Enxeñería Industrial da Universidade de Vigo.

Asignación de tapices

Os tapices asignados aos nosos equipos son os seguintes:

  • Tapiz 4   –   Baioia (4ºESO): Jonathan, Marcos, Chavela, María
  • Tapiz 5   –   Chispis (4ºESO): Raúl, Jennifer, Yago, Adrián
  • Tapiz 8   –   Jägger (1ºBach): Tomás, Rubén, Brais, Alejandro
  • Tapiz 9   –   Uneuntres (1ºBach): Lara, Lucía, Iago, Ismael
  • Tapiz 10 –   Erfundertuxx (1ºBach): Rubén A, Manuel, Brais G, Jorge

PlanoCompeticionRobotsOs equipos deberán inscribirse antes da competición.

  • Os equipos de 4º ESO deberán realizar a inscrición na Aula 1
  • Os equipos de Bacharelato deberán realizar a inscrición na Aula 6

Programa:

10:00–11:00  Inscrición e adestramento categoría WALL-E
11:00–11:30  Primeira proba: Segue liñas
11:30–12:00  Segunda proba: Sumo
12:00–13:00  Finais por categoría
12:30–13:00  Inscrición e adestramento categoría R2D2
13:00–14:00  Competición categoría R2D2
14:00–14:30  Entrega de premios

Ficheiros (pdf):


1 2 3 16